Globus Travel - Holiday in Albania and World

DUBROVNIK + SPLIT     >>>    4 dite me autobus     =     165 Euro

Programi :

Dita 1.
Nisja me autobus nga Tirana, kalim nga pika kufitare Hani I Hotit dhe me pas mberritja ne Dubrovnik, akomodimi ne hotel. Darka dhe nata ne Dubrovnik.
Dita 2.
Pas mengjesit ne hotel do te udhetojme per ne Split. Gjate rruges do te kemi mundesine te njihemi me bukurite e Rivieres se Dalmacise. Pasdite mberritja ne Split, akomodimi ne hotel dhe darka. Pas darke do te kete shetitje ne qendren historike te qytetit, ku ju mund te argetoheni ne tingujt e muzikes ne nje nga lokalet e zones.
Dita 3.
Pas mengjesit, paradite vizitojme monumentet historike te qytetit te Splitit si … Ne mbremje do te kthehemi ne Dubrovnik. Darka dhe akomodimi ne Dubrovnik. Me pas do te kemi turin e mbremjes.
Dita 4.
Do te leme hotelin pas mengjesit dhe do te nisemi per ne Shqiperi. Pasdite mberritja ne Tirane

 

 DUBROVNIK     >>>    4 dite me avion    =     110 Euro

Programi :
 

Dita 1.
Nisja me autobus ne mengjes nga Tirana.Kalimi ne Mal te Zi, nga pika kufitare e Muriqanit. Gjate rruges do te keni mundesi te shikoni dhe qytetet Malazeze Ulqin, Tivar dhe Budva. Ne darke mberritja ne Dubrovnik, akomodim ne hotel Grand Park 3***, darka ne restorant.
Dita 2 dhe 3.
Pas mengjesit ne hotel do te vizitohen monumentet e qytetit te lashte te Dubrovnikut (Raguza e dikurshme), Kalaja dhe Muri i qytetit , Manastiri Franceskan me Farmacine me te vjeter ne Europe, Catedralja e ndertuar ne shek.XII etj. Kthimi ne hotel ne mbremje dhe darka ne restorant.
Dita 4.
Pas mengjesit ne hotel, nisja dhe udhetimi me autobus per ne Shqiperi, rruges do te kete ndalesa te shkurtra ne pika turistike te Kroacise.

 

Guide Turistike 2 nete & 3 dite Shqiperi-Kroaci

Dita e Pare

Nisja nga Shkodra ,ne mengjez.Formalitetet ne kufirin Shqiptaro.Malazez.Rruges vizita panoramike te disa qyteteve malazeze ,si Tivar Budva Kotorr Hercegnovi Igalo.Ne Igalo

(qytet ne kufi me shtetin kroat)ndalojme per te drekuar.Dreka fakultative.Nisja nga Igalo per ne shtetin Kroat(nje shtet me 4.8 milione banore,kryeqytet Zagrebi me 1milion banore(qendra kulturore ,ekonomike e arsimore e Kroacise).Kroacia eshte vend i pasur me burime natyrore.Si prioritet eshte burimi i potencialit detar, mbi te gjitha turizmi,lundrimi dhe ndertimi i anijeve.Formalitetet ne kufirin malazezo -kroat.

Nisja per ne Dubrovnik.Qytet portual dhe bregdetar.Popullsia 50.000banore.Qytet i mbrojtur nen kujdesin e UNESKOS,per vlerat e tij te rralla kulturore dhe historike.Dubrovniku i njohur per kishat ,shtepiat,pallatet,ndertesat publike me stilin gotik ,barok dhe ate te rilindjes,ai konkuron me Venecian dhe Amsterdamin.

Njohje me historikun e qytetit.Akomodim ne hotel me tre yje.Darka ne ambjentet e mrekullueshme te hotelit.Zbavitje sipas deshires se grupit ne pub ose disko.

Dita e Dyte

Mengjezi ne hotel.Vizite ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut.Njohje me detaje e historise se cdo ndertese te ketij qyteti .Vizite ne disa qendra kulturore dhe muzeale te qytetit.

Udhetim me anije ne ishullin Lokrum.Aty vizitojme kopshtin botanik me peme nga e gjithe bota,kuvendin e dominikaneve ,si dhe torren e Maksimilianit te Meksikes.Kthim nga ishulli.Dreka fakultative. Pushim ne ambjentet e hotelit.

Mbasdite, vizite panoramike e qytetit te ri te Dubrovnikut.Vizite ne Lapad,ne portin e Dubrovnikut dhe kalim mbi uren e famshme ,qe lidh vendet europiane me ato ballkanike,e perfunduar ne vitin 2002.

Kohe e lire per shooping..Kthim ne hotel.Darka ne ambjentet e hotelit.Zbavitje sipas deshires se grupit

Dita e trete

Mengjezi ne hotel.Nisja nga Dubrovniku per ne Shqiperi.Rruges ndalesa te shkurtra ne Mal te Zi ,per kafe.Dreka fakultative ,ne nje nga qytetet me te aferta te Montenegros me Shqiperine.

Formalitetet ne kufirin malazez.Kthim ne Shqiperi.

 

Cmimi:

Ne kete cmim perfshihet:Transporti ne dispozicion me te gjitha kushtet bashkekohore,hoteli me tre yje me mengjez dhe darke,guide profesionale,si dhe sherbimet e agjensise.

Ne kete cmim nuk perfshihen:Drekat,pijet,shetitjet me anije,vizitat ne muzeume dhe ne vende te tjera me pagese.

 

 

  Shenim   

(per te gjitha ofertat)

1: Ne cmim perfshihet udhetimi me autobus vajtje-ardhje, akomodimi ne hotel me 3***, mengjesi dhe darka, transferta aeroport-hotel-aeroport dhe guida turistike.

2: Cmimi i mesiperm eshte llogaritur per sezonin e ulet. Ne sezonin e larte do te kete nje shtese 15% .

GLOBUS Travel - Shkoder (Albania) © 2006 All rights reserved.

Create a free websiteWebnode

Free counter and web stats