Globus Travel - Holiday in Albania and World

Gjermani

BERLINI  >>>     4 dite  me avion    =    625  Euro

Programi :

Dita 1.

Nisja me avion nga Rinasi, mberritja ne aeroportin e Berlinit, pritja nga partneri yne ,transferta per ne Berlin me autobus komod akomodimi ne Hotel me 3*** dhe darka ne restorant.

Dita 2 dhe 3.

Pas mengjesit ne hotel, gjate dy diteve do te kete  Guide ne qytetin e Berlinit ku nen drejtimin e shoqeruesit shqiptar  do te vizitohen: Lagjia San Nikola, Panorame arkitekturore e zones se Lindjes, Muzeu Pergamo, Nicolaiviertel, Hackescher Markt, zonat historike te shekullit te kaluar si : Alexanderplatz, Porta Brandeburgo, Reichstag me kupolen e re, zona Ovest, Ku’damm, Keshtjella Charlotenburg, Zonen Gendarmenmarkt, Kulturforum, Gemaldegalerie. Ne mbremje do behet akomodimi ne hotel dhe darka ne restorant.

Dita 4.

Pas mengjesit ne hotel, transferimi me autobus ne aeroport  dhe kthimi ne Tirane.

 MYNIH    >>>    6 dite me autobus     =       445 Euro

Programi :

Dita 1.

Imbarkimi ne tragetin e linjes Durres-Bari dhe akomodimi ne kabine.           

Dita 2.

Mberritja ne portin e Barit ne mengjes dhe udhetim me autobus ne Mynih – kryeqyteti i Bavarise, akomodim ne hotel me 4**** dhe darka ne restorantin e hotelit.

Dita 3 dhe 4.

Pas mengjesit ne hotel, gjate dy diteve do te kete Guide ku do  te vizitohen: Maximilianeum (Selia Parlamentit Rexhional),piaca Mbreterore, Rezidenca Dukale, catedralia Frauenkirche, piaca Marienplatz, qyteti antik, Keshtjellat e Ludwig II etj. Ne mbremje do behet akomodimi ne hotel dhe darka ne restorant.

Dita5.

Pas mengjesit ne hotel, nisja me autobus per ne Bari dhe ne darke imbarkimi me tragetin e linjes Bari-Durres, akomodim ne kabine dhe darka ne traget.

Dita 6.

Mberritja ne portin e Durresit dhe kthim ne Tirane.

 

Shenim

1: Ne cmim perfshihet udhetimi me autobus vajtje-ardhje, akomodimi ne hotel me 4****, mengjesi dhe darka, transferta aeroport-hotel-aeroport dhe guida turistike.

 2: Cmimi i mesiperm eshte llogaritur per sezonin e ulet. Ne sezonin e larte do te kete nje shtese 15% .

 

GLOBUS Travel - Shkoder (Albania) © 2006 All rights reserved.

Create a free websiteWebnode

Free counter and web stats