Globus Travel - Holiday in Albania and World

Çeki

PRAGE       >>>    4 dite      =    390  Euro

Programi :

Dita 1.

Nisja me avion nga Rinasi, mberritja ne aeroportin e  Prages, pritja nga partneri yne ,transferta per ne Prage me autobus komod  akomodimi ne Hotel me 4**** dhe darka ne restorant.

Dita 2 dhe 3.

Pas mengjesit ne hotel, gjate dy diteve do te kete Guide ne qytetin e Prages ku nen drejtimin e shoqeruesit shqiptar  do te vizitohen: Haratchani, Kisha e Loretos, Keshtjella e Prages, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda keshtjelles dhe Galeria Kombetare. Vizite ne lagjen Vysheherad ku vizitohen Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombetar i Prages, kalohet nepermjet sheshit te Qytetit te Ri, vizitohet Qyteti i vjeter me sheshin e tij karakteristik, kalimi permes kulles se ores astrologjike, kalimi dhe njohja me Uren e famshme te Charlsit e cila eshte e zbukuruar nga 30 statuja te stileve te ndryshme. Ne mbremje do behet akomodimi ne hotel dhe darka ne restorant.

Dita 4.

Pas mengjesit ne hotel, transferimi me autobus ne aeroport dhe kthimi ne Tirane.

 

Shenim

1: Ne cmim perfshihet udhetimi me avion vajtje-ardhje,   akomodimi ne hotel me 4**** yje, mengjesi dhe darka, transferta aeroport-hotel-aeroport dhe guida turistike.

2: Cmimi i mesiperm eshte llogaritur per sezonin e ulet. Ne sezonin e larte do te kete nje shtese 15% .

GLOBUS Travel - Shkoder (Albania) © 2006 All rights reserved.

Create a free websiteWebnode

Free counter and web stats